minecraft 1.5.2 indir

minecraft 1.5.2 sürümünü aşağıdaki bölümden indirebilirbilirsiniz.

1.5.1 ve 1.5 (Release)

bilgisayarınızda oynuyacaksanız client , server kuracaksanız server sürümünü indirmeniz gerekmekte.

 • minecraft 1.5.2 (Client)
 • minecraft 1.5.2 (server)
 • minecraft 1.5.1 (Client)
 • minecraft 1.5.1 (Server)
 • minecraft 1.5 (Client)
 • minecraft 1.5 (Server) • Minecraft 1.5.2 indir

  Minecraft indir

  Minecraft indir sizlere gelişmiş ve sonsuz bir dünyanın kapılarını açacak. Sizlere hiçbir kısıtlama yapmayan bu harika oyun oldukça eğlenceli ve bol maceralı. Grafikleri nedeniyle ilk oynayanların pek ilgisini çekmeyen oyun son derece başarılı geliştirmelere tabi tutularak sürekli olarak güncellenmektedir. Oyun yapımcısı Markus Alexej Persson’un Cave Game olarak 2 blokla üretmiş olduğu oyunun üzerine nice güncellemeler ve sürümler çıkarılmıştır. Her seferinde bir önceki sürümün problemleri düzeltilerek ve üzerine bir şeyler eklenerek devam edilmiştir. Yeniliklerle oyuncu kitlesini oyuna bağlı tutan bu oyun aynı zaman da sadece 50 Mb kadar bir boyuta sahip. Orijinaline 19.901 dolara sahip olabileceğiniz bu oyunla dilerseniz arkadaşlarınızla aynı serverda online olarak oynayabilir. Geliştirdiklerinize multiplayerı kapattığınızda da devam edebilirsiniz.

  Minecraft 1.5.2 indir

  sizlere birçok imkan sunmaktadır. 1.5 serisinin devamında çıkan güncelleştirmeler; 1.5.1, 1.5,1.4.7 , 1.4.6 ve 1.4.5 sayesinde hemen-indir.comdaki eksiklikler giderilmiş yeni eklentiler eklenmiştir. Minecraft son sürüm indir linki ile önceki tüm hataları ortadan kaldırabilir ve sorunsuz olan son sürüme sahip olabilirsiniz. Minecraft 1.5.2 ve devamında gelen değişik güncellemelerin içerdikleri;

  ·Türlü sesler eklenerek gerçekle olan ilgisi daha da yakın hale getirilmiştir. Örneğin; ahşap, bitki, taş, kum ve çakıl blokların yerleştirilirken çıkan sesler; kum, çakıl, çim ve taş gibi zeminlerin üzerinde yürürken çıkan sesler ve zombi, iskeleti inek, domuz, örümcek, ejderha, endermen, ghasts, silverfish, magma, küp, kurt, ender ejderha, yarasa ve örs sesleri de eklene diğer seslerdendir.

  Sizlere iki ayrı modda oyunu oynama imkanı sunan Minecraft da ister Survival (yaşam ) modu, isterseniz de Creative (yaratıcılık) modunda oynayabilirsiniz. Yaşam modu içerisinde malzemelerinizi kendiniz toplayarak bir yandan da canavarlarla savaşarak dilediğiniz binayı yapabilirsiniz. Yaratıcılık modunda ise sınırsız ekipman ile her şeye bir nebze de olsa bedavaya konarsınız. Sınırsız malzeme sayesinde istediğiniz herhangi bir büyüklükte binayı yapabilirsiniz. Canavarların sizlere zarar vermediğini de bilmelisiniz. Ayrıca boşluk tuşuna iki defa basarak uçabilirsiniz. Bu sayede binalarınıza tırmanman zorunda kalmaz daha kolay bina yapımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

  Online olarak da oyna indirmekten son derece zevk alacağınız bu oyunda sizlere sunulan çeşitli bloklar sayesinde karanlıkları aydınlatabilir birçok malzemeyi birleştirerek farklı ile yarar malzemeler elde edebilirsiniz. Herkesin yüksek grafikli oyunlara bayıldığı bu son dönemlerde Minecraft ise grafikleri bir kenara bırakarak sadece sizin isteklerinize ve hayal gücünüze önem vermiş bulunmaktadır. Buglardan ve eksikliklerden ise sürekli güncellenen sürümler ille kurtulabilirsiniz. Kolaylıkla sahip olabileceğiniz bu oyunu dünya çapında milyonlar oynamaktadır. ınsanlara yaratıcılığın ne kadar harika bir şey olduğunu gösteren Minecraft’ı oynamayı bırakmak da o kadar kolay değil. Canınız sıkıldığında yaratıcılık diğer türlü tam bir macera yaşamak için ise Survival modda oyununuzu oynayabilirsiniz.

  Minecraft Mods Minecraft uçsuz bucaksız dünyası, canlı çeşitliliği ve tamamen sizin hayal gücünüze baplı olarak gelişen bir oyun olması nedeni ile milyonlarca oyuncunun severek oynadığı bir oyundur. Zaten keyifli ve heyecanlı olan minecraft oyunu birbirinden çeşitli ve çok sayıdaki farklı minecraft mods sayesinde daha da güzel hale geliyor. Minecraft oyunun bilmeyenler için kısaca özetleyecek olursak; minecraft oyunu hayatta kalma ve yaratıcılık modu bulunan bir oyundur. Yaratıcılık modunda isterseniz dümdüz bir dünyada isterseniz de normal bir coğrafyaya sahip bir dünyada oyuna başlayabilirsiniz. Oyunu öğrenmek ve farklı şeyler denemek açısından oldukça verimli olan yaratıcılık modunda tamamen ölümsüz oluyorsunuz ayrıca uçma yeteneğine de sahip olabiliyorsunuz. Oyunda bulunan her maddeden, aletten, silahtan, cevherden ve canlılardan sınırsın sayıda kullanabilirsiniz. Hayatta kalma modunda ise hiçbir aletiniz ve cevheriniz olmadan oyuna başlıyorsunuz ve tüm canavarlara ve zorluklara karşı koyup hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Daha iyi ve rahat yaşayabilmek için farklı cevherler bulmanız gerekiyor bunun için ise madenler kazı en nadir cevherler buluğ bu cevherler ile kendinize daha dayanıklı aletler yapıyorsunuz. Her şeyin büyüklü küçüklü küplerden oluştuğu minecraft oyuna ön yargı ile yaklaşan insanlar olacaktır. Ön yargı ile yaklaşıp daha sonra başından kalkamayan yüz binlerce minecraft oyuncusu bulunmaktadır. Minecraft mods sayesinde oyunumuz daha keyifli bir hale geliyor. Modlar sayesinde oyunumuza dinozorları yükleyebiliriz ve ya uçak kullanabiliriz. Her kullanıcının özgürce yaptıkları ve internet ortamında bizler ile paylaştıkları sayısız mod bulunmakta. Modlar oyunumuzun görüntüsünü değiştirebilir, ek olarak canlılar getirebilir ve ya yüklediğiniz moda bağlı olarak uzayda yaşam savaşınıza devam edebilirsiniz. Elinize kılıç yerine silah alabilirsiniz. Etrafta kediler yerine kaplanlar veya zebralar dolaşabilir, devlere ve ya cücelere karşı savaşabilirsiniz. Geliştirilmeye çok açık olan minecraft oyununa her geçen gün yeni bir mod eklenmekte. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz minecraft mods seçeneklerinden bir tanesini bilgisayarınıza indirip minecraft’ın mods klasörüne atmanız. Eğlencenize eğlence katacak olan modlar sizi bilgisayarın başına kilitleyerek saatlerin dakikaların nasıl geçtiğini fark ettirmeyecek iyi oyunlar.